Michael Ende - Nekonečný příběh

14. října 2012 v 15:00 | Gilandhel |  Jiní autoři
Nekonečný příběh jistě všichni známe. Malý obtloustlý chlapec Bastián, jenž se začte do velmi pozoruhodné knihy, která ho nakonec zavede do světa Fantázie, kde zažije neuvěřitelná dobrodružství.
Podle knihy bylo natočeno několik filmů, ale jen ten první se shoduje s jejím dějem. Děj, kdy Bastián čte o dobrodružstvích mladého lovce Atreje.
Kniha je jakoby rozdělena do dvou částí, ta první kdy knihu jen čte a druhá, kdy sám v ní je a prožívá vlastní dobrodružství.


Knihu vlastní sestra, ne já. (Je to vlastně první kniha, o které píši a která nepatří přímo mě.)
Mě osobně se nejvíce líbí ta druhá část, kdy už je Bastián ve Fantázii. Knihu jsem poprvé četla už hooodně dávno. Už si ani nevzpomínám, kolik mi bylo. Vím jen, že film už byl v televizi. Já si totiž knihu přečetla až po shlédnutí filmu. Tu knihu sestra dostala jako dárek (myslím, že k Vánocům).
Líbila se mi tenkrát tak moc, že jsem se dokonce připsala jako jedna z hrdinek. Hodiny jsem ležela v posteli a představovala jsem si, že jsem Kathrina. Bastiánova nejlepší kamarádka, bytost Fantázie, vyslaná na zem, aby jej popostrčila a vlastně přivedla. Jedinná bytost, která mohla překročit hranice Fantázie do našeho světa, aniž by se stala lží (kdo neví, o čem mluvím, ať si knihu přečte ;-)).

Její příběh začínal poté, co do Fantázie přišel i Bastián, protože jak jsem řekla, víc se mi líbila ta druhá část knihy. Už si ho ale moc nepamatuji, ani když si znovu čtu Nekonečný příběh, nevzpomenu si na příběh, který jsem právě při čtení této knihy vymyslela. Přestože jsem vlastně byla součást příběhu.
Ale kdo to nezná, čteme nějakou úchvatnou knihu a představujeme si přitom, že stojíme vedle hrdiny a prožíváme s ním jeho osudy...? ;-)


 


Komentáře

1 c c | 4. ledna 2013 v 16:22 | Reagovat

:-?

2 Beatka  Nitrová Beatka Nitrová | E-mail | 19. března 2015 v 15:43 | Reagovat

o  čem  je  to! :-!  :-|  ???  ???  :D  :-P 8-)  :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama