Povídky

31. prosince 2010 v 18:59 | Gilandhel
V této chvíli na blogu zveřejňuji celkem pět povídek, tady se dozvíte jejich názvy, popis a menší úryvek...

Pokud se vám nějaká povídka bude zdát natolik zajímavá, že si ji budete chtít přečíst, klikněte na nadpis...


The Secret World aneb Utajený svět

Popis:
Věříte na upíry a vlkodlaky? Ne? Annie také nevěřila, dokud se nestala jednou z nich. Jak silná bude její vůle, aby se vzepřela svému osudu a kdo všechno jí v její cestě za poznáním pomůže?

Úryvek z povídky:
,,Když se někdo stane upírem, je pravým opakem toho, jaký byl za života. Hodný se stane zlým a naopak. Nikdy tě nenapadlo, proč se nic divného nestává padouchům?" zeptala se. Pak se k ní naklonila a zašeptala: ,, Zlo je nechce..."

Sen aneb The Dream

Popis:
Myslela si, že není ničím zvláštní, ale mýlila se. Bohužel se její dar prokázal až ve chvíli, kdy stála na prahu smrti. Otázkou je, zda jej dokáže využít a zachránit nejen sebe, ale i ty, které miluje...

Úryvek z povídky:
Bílé světlo prostoupilo mou mysl. Tak takové to je, když někdo umírá? Byla jsem si zcela jistá, že tohle je můj konec, ale světlo náhle ustoupilo a já zahlédla nemocniční pokoj. Nejdřív rozmazaně, jako přes tvrzené sklo, pak jasněji, až nakonec jsem rozneznala i postel, na níž ležela žena napojená na monitory. Píp, píp. Odpočítavali rytmus srdce tlukoucí v jejím těle. Stála jsem uprostřed toho pokoje a dlouho se na ni dívala, připadala mi povědomá. Pak mnou projel dobře známý pocit šoku. ,,To jsem přece já..."

Twilight

Popis:
Mocná upírka, sžíraná nenávistí ke svému vězniteli, Arovi, vyhledá slavnou rodinu Cullenových. Zpočátku jen doufá, že jí pomohou s pomstou, ale po příchodu zjišťuje, že věci jsou složitější, než se zdají. Cullenovi nejsou takoví, jak se jí Aro snažil namluvit...

Úryvek z povídky:
Zastavila jsem se a trochu naštvaně si sedla na zem. Bohužel příliš rychle. Strom, o který jsem se opřela pod mým prudkým pohybem zapraskal a nalomil se.
,,Skvělé," zanaříkala jsem si. Edward, který mě zrovna dohonil, se jen uchechtl.
,,Esmé svou nabídku myslela vážně. Můžeš s námi zůstat, pokud chceš?" začal a také si sedl.
,,Vím, ale ona nebyla jedinná v místnosti. Nezapomeň na reakce některých členů tvé smečky."
,,Rodiny," opravil mě.
,,Co?"
,,Jsme rodina, ne smečka. Jak už jsem říkal, náš způsob života nám dovoluje vytvářet pouta lásky. To pak už není smečka, ale rodina."
,,To musí být pěkné." řekla jsem smutně.
,,Tys nikdy neměla rodinu? Ani předtím, než tě proměnili?" zeptal se, zmatený mým tónem.
,,Ale ano, měla..." Odmlčela jsem se. Vzpomínky zaplavily mou mysl....

Dragon Princess aneb Dračí princezna

Popis:
Dreia, dcera elfské královny s mocí ovládat oheň a draky... Pro mnohé je jen legendou, ale co když opravdu existuje? Co když jsou zvěsti, že je nejlepší přítelkyní a schopným vojevůdcem královny Larijské říše, pravdivé? Že by byla říše Laria práve pro to, tak mocná?

Úryvek z povídky:
,,Draci?"
,,Draci?!" odfrkl první muž. ,, Ti jsou téměř dvě století zalezlí ve svých doupatech. A i kdyby, přemluvit je dokáže jen ONA. Víš přece, jakou má nad nimi moc." Druhý muž vzdychl.
,,Co trpaslíci?"
,,Ti se starají jen o sebe."
,,Elfové? Vodní víly? Lesní skřítci?" vyjmenoval ten druhý zoufale.
,,Elfové možná. Ale ti také dají na JEJÍ radu. Vodní víly se nikdy nepouštěli do žádných sporů. Je to proti jejich přesvědčení. A Lesní skřitci přece nejsou žádní válečníci! Pokud tedy nechceš, aby nepřátelům vyrazili z uší listy."
,,K čertu, musel sis to u ní rozházet? Kdo nám teď přijde na pomoc, když většina stvoření, co za něco stojí, jsou při ní."

Nadaní

Popis:
Před rokem 2012 to byli obyčejní lidé, ale pak se něco stalo. 21. prosince 2012, kdy podle Mayů měl nastat konec světa, bylo několik lidí obdařeno velkou mocí. Ale proč? Má se snad stát něco, kvůli čemu potřebujeme hrdiny?

Úryvek z povídky:
Víte, v té chvílí jsem myslela, že se mi to zdá. Ale další dny, za neustálého bolení hlavy, jsem vídala spousty zvláštních lidí. Mě připadali zvláštní, protože jsem podvědomě ihned poznala, že už nejsou naživu. A nebylo to jako v těch duchařských filmech. Nikomu neubližovali, nesnažili se mě oslovit, prostě tam jenom byli. V novinách se objevili články o několika dalších lidech, kterým se stalo totéž co mě. Někteří dokonce přiznali, že na sobě pozorují zvláštní schopnosti.


V žádném případě nekopírovat, na všechny povídky se vztahují má autorská práva!!!
 


Komentáře

1 Cherrylka Cherrylka | Web | 31. prosince 2010 v 19:00 | Reagovat

Přeju krásného Silvestra a hodně štěstí do nového roku :)

2 Michelle <3 and Pixie <3 Michelle <3 and Pixie <3 | Web | 31. prosince 2010 v 19:05 | Reagovat

Prajem šťastný nový rok :D

3 *_MiSs_*WeRůů * *_MiSs_*WeRůů * | Web | 31. prosince 2010 v 21:32 | Reagovat

Přeju ti happy new year =)

4 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 13. listopadu 2011 v 9:47 | Reagovat

Nemáš funkčné odkazy :-)

5 Gilandhel Gilandhel | Web | 13. listopadu 2011 v 10:08 | Reagovat

[4]: Už ano. Díky za upozornění, předělávala jsem blog z češtiny do angličtiny, takže se musí předělávat i odkazy. Na některé jsem očividně zapoměla. ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama